جزئیات خبر


خیزش موسسه موقوفات و کشاورزی سمنان برای ورود به عرصه تولید داروها و علوفه ارگانیک

خیزش موسسه موقوفات و کشاورزی سمنان برای ورود به عرصه تولید داروها و علوفه ارگانیک
1397/2/11

مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان از خیزش این موسسه برای ورود به عرصه تولید داروها و علوفه ارگانیگ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، مهندس رضا حقدادی در جلسه‌ای که با حضور رییس اداره کار و مدیرعامل شرکت عشایری شهرستان دامغان برگزار شد بیان کرد: این موسسه آمادگی هرگونه همکاری دو جانبه در موضوع مزبور را دارد.
سرسریان؛ مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری شهرستان دامغان در این جلسه با اشاره به تولید گوشت ارگانیک توسط این شرکت و استقبال به عمل آمده از آن در نمایشگاه‌های مشهد و تهران، گفت: هم اکنون از سوی شرکت‌های مختلف، بیش از 500 تن گوشت درخواست شده که با کمبود علوفه و داروی ارگانیک مواجه هستیم.
وی ادامه داد: با توجه به این که امکان تولید به میزان زیاد میسر نیست، از آستان قدس رضوی با وجود دیدگاه‌های وسیع، مثبت، امکانات و تخصص مربوطه، به ویژه در زمینه تولید و تأمین علوفه ارگانیک مورد نیاز و همچنین داروهای ارگانیک که از گیاهان دارویی تولید می شود، درخواست همکاری داریم.
سرسریان با بیان این که نماینده کشور قطر در نمایشگاه تهران متقاضی خرید گوشت ارگانیک شرکت تعاونی عشایری شهرستان دامغان برای کشورش بوده است، افزود: بسته‌بندی و تأمین نیاز بازارهای داخلی و صادرات این تعاونی عشایری که به لحاظ تولید گوشت ارگانیک مورد تأیید مراجع ذیصلاح بوده، شرایط خوبی برای همکاری دو جانبه ایجاد می‌کند.
حقدادی، فعالیت‌های صورت گرفته توسط شرکت تعاونی عشایری را در راستای تولید گوشت سالم و ارگانیک و همچنین تولید و ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: پس از بررسی و کارشناسی طرح توجیهی ارائه شده این شرکت، درباره نحوه مشارکت یا عدم آن تصمیم لازم اخذ می‌شود.
مدیرعامل موسسه کشاورزی و موقوفات استان سمنان مرکز دامغان ادامه داد: میزان بهره‌وری و تولید مزبور به عنوان طرحی استراتژیک بوده و می‌بایست به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.
 19-97

نظر شما